آشنایی با بخش های خیریه

آشنایی با بخش های خیریه
1-هیئت مدیره : این واحد وظیفه هماهنگی بین سایر بخش های خیریه و نظارت بر فعالیت ایشان را با برگزاری جلسات هفتگی منظم بر عهده دارد.
2-گروه بازدید : تعداد خانواده های ارجاعی به این بخش 131 خانوار بوده است که از این میان 92 خانواده پس از بازدید وبررسی تایید و تحت پوشش قرار گرفتند.
3-گروه دبیرخانه : این بخش موفق به تشکیل پرونده های جامع سیستمی برای خانواده های عضو شده ، که تعداد آنها جمعا به 166 خانوار می رسد.
4-گروه مشاوره : این واحد با همکاری سایر مراکز موفق شده تا خدمات مشاوره در زمینه های : تحصیلی، خانوادگی، اخلاقی، ترک اعتیاد و... را ارائه نماید که اکثر این مشاوره ها به نتیجه مطلوب رسیده است. در سال گذشته آمار مراجعه به این گروه 47 نفر بوده است که هر کدام دو الی سه جلسه مشاوره دریافت کرده اند. همچنین در این سال 3 نفر در کمپ های ترک اعتیاد بستری و تحت درمان قرار گرفته اند.
5-گروه مالی : این واحد وظیفه جذب خیرین و توزیع صندوق صدقات را برعهده دارد. ضمنا در سال گذشته تعداد 28 مورد وام قرض الحسنه به افراد عضو پرداخت گردیده است.
6-گروه اشتغال : بنا بر درخواست متقاضیان این واحد اقدام به تشکیل کلاسهای حرفه آموزی از قبیل زیورآلات، چهل تکه دوزی، گل کریستال، بافت پادری و فرشینه، میناکاری، ملیله دوزی، خیاطی و تابلو فرش به صورت رایگان نموده است. لازم به ذکر است پس ازاتمام دوره آموزش با برگزاری بازارچه خیریه نوروزی برای فروش محصولات مددجویان در جهت بازاریابی برای هنرجویان اقدام نموده است.
7-گروه فرهنگی : در این بخش با توجه به نیاز مددجویان کلاسهایی تحت عناوین آموزش قرآن، احکام، اخلاق، آداب زندگی و اصول اعتقادات برای بانوان از خانواده ها طی 25 جلسه آموزش در سال گذشته برگزار گردیده است.ضمنا در جهت حفظ شعائر اسلامی در مناسبت های مختلف با برپائی مجالس اقدامات لازم را انجام داده است .
8-گروه تحصیلی : این واحد تا کنون بیش از 100 دانش آموز و دانشجو را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است که در این میان 35 نفر از افراد ممتاز شامل طرح کفالت و دریافت حمایت های ویژه شده اند.
9-گروه جهیزیه و سیسمونی : در سال قبل این گروه اهداء 12 جهیزیه به نوعروسان و تشکیل کلاس های توجیهی برای آنان را در کارنامه خود داشته اند . لازم به ذکر است به انضمام جهزیه اقلام فرهنگی از قبیل قرآن ، مفاتیح ، سجاده کامل برای عروس و داماد و کتاب های آموزشی برای این عزیزان داشته است . همچنین این خیریه سالیانه حدود 8 سیسمونی به مددجویان اهدا می نماید.
10- گروه خدمات : فعالیت این گروه شامل توزیع پوشاک، اطعام، وسایل منزل و خدمات مسکن میباشد. ضمنا در مناسبتهای خاص نظیر نیمه شعبان، غدیر، نوروز، ماه مبارک رمضان (هر 4 هفته) در بین خانواده ها اطعام (غذای گرم یا اطعام خشک) و پوشاک توزیع نموده است. در این سال تعداد 175 راس گوسفند ذبح و بین خانواده های عضو توزیع گردیده است. همچنین به 12 خانواده خدمات مسکن و وسایل منزل ارائه گردیده است.
11-گروه درمان : این واحد با همکاری جمعی از پزشکان عمومی و متخصص به 265 نفر خدمات درمانی ارائه نموده است که در این میان 5 بیمارعمل جراحی داشته اند.این گروه مراجعین با بیماری خاص را به سایر مراکز خیریه ارجاع میدهد.